NEZISKOVKY

Zakoupením Markových virtuálních kilometrů příspíváte neziskovým organizacím, které pomáhají lidem v nouzi. V současné době Marek spolupracuje s Člověkem v tísni, Wakitakou a Bwindi Orphans.

člověk v tísni

Člověk v tísni a jeho sbírka Skutečná pomoc podporuje místní komunitu v Zambii. Z jejího výtěžku buduje zdroje pitné vody, staví školy a nemocnice a podporuje drobné rolníky, aby se dokázali uživit sami. Jak? Třeba tak, že tým Člověka v tísni ukáže místním, jak vypěstovat více výživných plodin jako jsou arašídy, bambara ořechy, mrkev, cibuli, amarant, ibišek.

Díky tomu mají rodiny dostatek plodin pro vlastní konzumaci a dokonce mohou svou úrodu prodat na trhu.

tým Člověka v tísni ukáže místním, jak vypěstovat více výživných plodin jako jsou arašídy, bambara ořechy, mrkev, cibuli, amarant, ibišek.

Wakitaka

V roce 2007 přišla do základní školy na Zličíně Alice Nabeta. Tehdy školu navštívila kvůli své diplomové práce a neměla tušení, co tím spustí. Žákům vyprávěla, v jakých podmínkách žijí a učí se děti u ní doma - v malé vesnici Wakitaka v Ugandě. České děti to zasáhlo natolik, že se spontánně rozhodly svým ugandským vrstevníkům pomoci. Kvalitní vzdělání je vždy klíčem pro společenskou proměnu, které je v dnešním světě tolik potřeba, a tak se nadšení žáků brzy přeneslo na rodiče, zaměstnance školy a další lidi okolo.

V roce 2009 založila Klára Kappala neziskovou organizaci Wakitaka. Svými aktivitami se snaží posilovat potřebu lidské sounáležitosti a připomínat, jak důležité je nebýt lhostejný a vážit si toho, co máme a jak žijeme. V Ugandě projekt koordinuje její přítelkyně Alice Nabeta a placené funkce či administrativní poplatky ve spolku Wakitaka neexistují. Odměnou všech, kteří v ČR i Africe jakýmkoli způsobem spolupracují, je hřejivý pocit smysluplné činnosti. Vše potřebné zařizují dobrovolníci na vlastní náklady a na transparentním účtu lze kontrolovat, jak se s penězi hospodaří. Veškeré finanční prostředky jsou stoprocentně použity pro školu Wakitaka.

Webové stránky: www.wakitaka.com

BWINDI ORPHANS

Bwindi Orphans vznikli před 12 lety, kdy jeho zakladatelka navštěvovala Ugandu jako průvodkyně a rozhodla se podpořit pár místních sirotků. Projekt se rozrostl a v dnešní době pomohl více než 200 dětem, kterým se díky českým dárcům dostalo vzdělání.

Pod značkou Bwindi Coffee se z Ugandy dováží káva, kakaové boby, sušené ovoce a další ugandské pochoutky.

Časem se působení organizace rozrostlo i o spolupráci s místními farmáři. Pod značkou Bwindi Coffee se z Ugandy dováží káva, kakaové boby, sušené ovoce a další ugandské pochoutky a tyto produkty se prodávají na různých festivalech. Před třemi lety přišel nápad tyto dva projekty spojit a to prostřednictvím postavení kavárny přímo v Ugandě! V kavárně se tak budou prodávat lokální produkty a navíc se na jejím chodu budou podílet absolventi školy, kterým bude práce obživou a skvělou zkušeností.

 

Fundraisingová kampaň dobroběžky

Na své cestě napříč Asií jsem s neziskovou organizací Adra vytvořil fundraisingovou kampaň Dobroběžka, která pomohla 80 bangladéšským dětem získat vzdělání na jeden rok.

Rozhodl jsem se pomáhat i dál, tentokrát ve spolupráci s Člověkem v tísni , Wakitakou a Bwindi Orphans. Cílem je zajistit vzdělání pro děti v Ugandě a podpořit místní v Zambii, aby se dokázali uživit sami

ZAPOJTE SE TAKÉ